Hakkımızda

MELEK KOŞAR HACIOĞLU

Sensei Melek Koşar Hacıoğlu 1964 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Karate-Do sporuna, Türkiye'de Karate-Do denilince ilk akla gelen isim, babası Hakkı Koşar'ın yanında 3 yaşında başladı.

Siyah kuşak seviyesine Türkiye'de 1976, JKA'dan da 1978 yılında yükseldi. Melek Koşar Hacıoğlu JKA'dan şu anda 3.Dan, Türkiye'de ise 6.Dan seviyesindedir. Melek Sensei Traditional Fudokan Karate-Do uluslar arası hakemliği, Koşar Spor kulübünde Teknik direktörlük ve Hakkı Koşar'ın asistanlığını yapmaktadır. Melek Koşar Hacıoğlu bir yandan da Fudokan Traditional Milli Takım Teknik Direktörüdür. Melek Koşar Hacıoğlu, Levent Hacıoğlu ile evli olup, 3 çocuk sahibidir.

Sensei Melek Koşar Hacıoğlu'nun yetiştirdiği sporcular dünya ve avrupa şampiyonlarında bugüne kadar 500'e yakın madalya ve derece aldı. 1982 yılından beri antrenörlük yapan Melek Koşar Hacıoğlu'nun başarılarından bazıları aşağıdadır.
Türkiye'ye Avrupa Kupasını getiren ilk bayan sporcu.
1976 Milano Avrupa Şampiyonası dördüncülük.
1978 Belgrad Dünya Üçüncülüğü.
1979 Essen Avrupa dördüncülüğü.
1980 Balkan Şampiyonu.
1980 Avrupa Şampiyonu.
Toplam 256 Madalya ve 12 Takım Kupası.
1976-1980 arasındaki Türkiye Şampiyonlarında üstün başarı göstererek, tüm kategorilerde sayısız şampiyonlukları vardır.

Melek Koşar Hacıoğlu öncelikle babası, Türk Karatesi'nin kurucusu SHİHAN Hakkı KOŞAR başta olmak üzere, JKA'nın (Japon Karate Federasyonu) büyük hocaları, NAKAYAMA, NİSHİYAMA, KAZE, ENOEDA, SHİRAİ, OCHİ, KANAZAWA, ABE ve YAHARA'dan özel eğitimler ve seminerlerine katılarak, uluslar arası alanda Karate-do'ya hizmetlerine devam etmektedir.

MİSYONUMUZ

Öğrencilerimizin ruh ve beden bütünlüğünü birleştirerek zararlı alışkanlıklardan korumaya yönelik tedbirler almak. Toplum içerisinde saygınlık, özgüven ve kaliteli bir yaşam sürebilmesini sağlamak.

VİZYONUMUZ

Verilen bu eğitimler sayesinde yaşamdaki başarı oranını yükselterek kişinin hayata daha güvenli, kendisini her türlü tehlikeye karşı koruyabilen, do felsefesini kendine bir yaşam biçimi haline getirebilen bireyler yetiştirmektir.